• Świąteczna paczka

• Kochani wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas świątecznej magii i cudów przed nami! Nie zapomnijmy o potrzebujących. Wzorem lat ubiegłych, wraz ze społecznością SOSW w Lęborku, przygotowujemy ŚWIĄTECZNĄ PACZKĘ dla potrzebujących. W tym roku naszego wsparcia i pomocy potrzebuje rodzina naszych podopiecznych, którą dotknęła ciężka choroba. Zachęcamy do podzielenia się z nimi słodyczami, artykułami spożywczymi o długim terminie ważności, chemią gospodarczą, a także zabawkami i świątecznymi upominkami! Niech te święta, mimo trudnych chwil w ich życiu, przyniosą im radość z otrzymanych darów oraz nadzieję na lepsze jutro!

Wszelkie dary można składać do paczek, które wystawione są już przed gabinetem Pani pedagog w budynku szkoły oraz na portierni w budynku internatu SOSW. Akcja kończy się 17 grudnia, a potem wraz z grupą uczniów i podopiecznych Stowarzyszenia, zostanie dostarczona do potrzebujących. Pierwsze dary już zapełniają paczki, dziękujemy i zachęcamy wszystkich innych do podzielenia się swym dobrem!!!

• Sukcesy naszych uczniów

• Powiatowy Konkurs Plastyczny " Podaruj Dzieciom Dom" pod honorowym patronatem Starosty Lęborskiego , organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku

Julia Kikhia - Nagroda Specjalna

Jakub Myszk - III miejsce

Jakub Mrożek- wyróżnienie

Podziękowanie za udział w konkursie otrzymali również:

Dawid Gajda

Fabian Łosiak

Mikołaj Batyra

Prace w/w uczniów będą opublikowane przez Organizatorów konkursu.

Opr. M.D-Z

• Mikołajki

• 6 grudnia uroczyście zapaliliśmy naszą szkolną choinkę i rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ale już prezentami obdarzył nas Samorząd szkolny i Rada Rodziców a Stowarzyszenie Otwarte drzwi zaprosiło wszystkich do kina.

• Konkurs Plastyczny " Nie daj szansy AIDS"

• Magdalena Szymańska- uczennica I klasy szkoły branżowej zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym    " Nie daj szansy AIDS".

To bardzo duży sukces ponieważ w konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych. Poziom prac był bardzo wysoki.

Magdalena otrzymała dyplom i atrakcyjną nagrodę. Opiekunem uczennicy M. D-Z.

• Festiwal twórczości Osób Niepełnosprawnych "Odkrywamy nasze talenty"-c.d.

• Organizacja festiwalu to dla nas wielkie wydarzenie i niemałe przedsięwzięcie. Tym razem z pomocą pospieszyło działające przy naszej szkole Stowarzyszenie "Otwarte drzwi", które ufundowało nagrodę publiczności i wspomogło wszystkie pozostałe nagrody-a było ich sporo. Patronem honorowym Festiwalu było Starostwo Lęborskie a patronat medialny objął Dziennik Bałtycki. Tegoroczna formuła festiwalu zgromadziła rekordową liczbę artystów, którzy prezentowali się w kategoriach:solista, zespół, recytacja. Po raz pierwszy zaprosiliśmy uczniów z lęborskich szkół i okoliczne stowarzyszenia...dopisali wyśmienicie, zgarnęli też wiele nagród i obdarowani zostali pamiątkową koniczynką. Zabawa była przednia...sami zobaczcie, zdjęcia w naszej galerii.

• Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

opr. S. Bełczowska

• Zabawa Andrzejkowa

• W dniu 28 listopada uczniowie klasy 7-8 BZ wzięli  udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez panią Katarzynę Kręcisz. Wspaniale bawiliśmy się. Braliśmy udział we wróżbach, jak również tańczyliśmy przy ulubionej muzyce. Następnego dnia zorganizowaliśmy w klasie wróżby znane i nietypowe np. układanie kartki papieru na wodzie z olejem, miłosny makaron, trzy owoce.

• Andrzejki w ZET

• Zabawa andrzejkowa Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych p. E. Kitowskiej, p. I. Wróblewskiej, p. A. Białk oraz B. Markowskiej odbyła się 29 listopada. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wspólną zabawę w rytmie najnowszych przebojów przeplatano przygotowanymi przez uczniów słodkościami. Wszyscy wspaniale się bawili.

• Dzień życzliwości

• Za nami dzień pełen atrakcji. Pięknie zakończyliśmy realizację projektu "Proszę, przepraszam, dziękuję". W jednym dniu i wiele uśmiechów, i kiermasz pierników, i oczywiście dyskoteka andrzejkowa. Zdjęcia z Dnia Życzliwości możecie zobaczyć w naszej galerii.

• Wycieczka 2-3Bz do Słupska

• Korzystając z okazji reprezentowania naszej szkoły w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych ZSS "Sprawni-Razem" w piłce nożnej uczniowie 2-3Bz zwiedzali miasto Słupsk.