• Zakończenie roku szkolnego 2023/24 już za nami😊

• To był bardzo wyjątkowy dzień. Byli z nami zaproszeni goście - Starosta Powiatu Lęborskiego Pan Tomasz Litwin, który w pięknych słowach zwrócił się do całej społeczności szkolnej oraz Rodzice, którzy podziękowali wszystkim pracownikom za trud i serce włożony w pracę na rzecz ich dzieci. Pani Dyrektor Danuta Rybak podziękowała wszystkim za pracę, podsumowała najważniejsze wydarzenia i doceniła starania najlepszych uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dominik Nasiadko z klasy 7, który otrzymał świadectwo z biało - czerwonym paskiem. Pożegnano także absolwentów SP: Milenę Herbarets, Mateusza Gajdę i Oliwię Reclaf oraz uczniów kończących edukację w Ośrodku: Karolinę Detlaf, Dawida Iwaniuka i Jakuba Myszk.

Przyszedł także czas na pożegnanie nauczycieli, którzy przechodzą na zasłużoną emeryturę. Były to Panie - Elżbieta Raczkowska i Aleksandra Kubisiak. Dyrektor SOSW w ciepłych słowach podziękowała im za wieloletnią pracę, życzyła odpoczynku, samorealizacji na nowej drodze i wielu wspaniałych chwil.

Po uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa oraz złożyli życzenia udanych, pełnych słońca i bezpiecznych wakacji.

• POWIATOWA GALA SPORTU SZKOLNEGO 2023/2024

• W Auli ZSMI w Lęborku 19 czerwca odbyła się XXIV Powiatowa Gala Sportu Szkolnego. Podczas Gali nagrodzono najlepszych sportowców, ich nauczycieli oraz trenerów w roku szkolnym 2023/2024. Gratulacje składał Starosta Tomasz Litwin oraz Wicestarosta Adrian Wenta.

Gratulacje dla uczniów: Paulina Freitag, Dominika Rauchut, Oliwia Kołodziej, Dawid Gajda, Dominik Nasiadko, Jakub Freitag, Jakub Gul i nauczycieli: Małgorzata Kurszewska, Leszek Leciejewski i Marek Maciejewski.

Wszystkim życzymy kolejnych sportowych sukcesów !

• II miejsce w Ogólnopolskim turnieju w piłce siatkowej plażowej ZSS Sprawni-Razem w Człuchowie

• W tym roku po raz pierwszy Ogólnopolski Turniej w piłce siatkowej plażowej ZSS Sprawni- Razem rozgrywany był na plaży OSiR w Człuchowie.

W trzysobowej drużynie reprezentującą województwo pomorskie i UKS START Lębork byli zawodnicy z naszego Ośrodka: Dawid Gajda, Jakub Gul i Jakub Freitag. Przegraliśmy tylko jedno spotkanie z dużyną ze Strzelc Krajeńskich, która wygrała cały turniej.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn z całej Polski. W klasyfikacji generalnej nasze województwo pomorskie za sprawą naszej drużyny zajęło wysokie II miejsce.

Po zawodach na uczniów czekała super niespodzianka – przejście wybranej trasy w parku linowym.

Opr. L. Leciejewski

• VII Rajd Rowerowy- Damnica 2024

• Dnia 12 czerwca, jak co roku, udaliśmy się szkolnym busem do zaprzyjaźnionego Ośrodka w Damnicy. Tam czekały na nas rowery, kaski, no i oczywiście uśmiechnięci gospodarze.😀 Atrakcji było co nie miara 👍: jazda na rowerach ścieżkami rowerowymi, lasami, drogami polnymi, ognisko i pyszne kiełbaski, zwiedzanie gospodarstwa "Zagórzycka ostoja"- alpaki, daniele, króliki, owce, koziołki. 🐰🦌🐑🐔Było więc i sportowo i edukacyjnie 🤩. Bardzo udane zakończenie roku sportowego.

• Dzień dziecka i sportu na pikniku ekologicznym ph. W zdrowym ciele zdrowy duch

• W czwartek, 06.06.2024r. , odbył się szkolny Dzień Dziecka i Sportu połączony z piknikiem ekologicznym. Były gry i zabawy sportowe, degustacja smacznych i zdrowych potraw w ogrodzie szkolnym oraz dyskoteka. Było zdrowo i wesoło. Zorganizowali ten dzień: Małgorzata Kurszewska, Sabina Bełczowska, Marek Maciejewski, Leszek Leciejewski i Jadwiga Lipka.