• VIII Wojewódzkie Biegi Przełajowe

• Za nami kolejna edycja Wojewódzkich Biegów Przełajowych. Na starcie stawiło sie aż dziesięć drużyn z: Gdańska, Słupska, Wejherowa, Czerska, Turska, Damnicy, Dzierzgonia i organizatorów czyli SOSW Lębork. I proszę bardzo, w klasyfikacji generalnej ZWYCIĘŻYLIŚMY. Drugie miejsce zajęła Damnica, a trzecie Czersk. Na taki wielki sukces złóżyły się biegi wszystkich naszych zawodników ale szczególnie wypada tu wymienić medalistów. Wśród dziewcząt młodszych trzecie miejsce zajęła Dominika Rauchut, Magdalena Szymańska była trzecia z dziewcząt starszych, Dominik Nasiadko trzeci wśród chłopców młodszych i Jakub Gul również trzeci wśród chłopców starszych. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom.

• Sprzątanie świata łączy ludzi

• Jak każdego roku, w poniedziałek 18 września, nasi uczniowie wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata - Polska! Porządkowaliśmy Park im.Bolesława Chrobrego i bulwar nad rzeką. Czysty świat to ważna sprawa.

• Międzynarodowy Dzień Kropki - już za chwilę nasze dzieła, póki co kilka informacji.

• Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów, zachęcać do tworzenia, pomagać odkrywać  talenty i dawać odwagę do ich prezentowania.

• Sprzątanie świata łączy ludzi

• Jak co roku nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej Akcji Sprzątania Świata.

W poniedziałek 18 września będziemy porządkować tereny Parku Bolesława Chrobrego w Lęborku.

• Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty

• Rozpoczęcie roku szkolnego to dla niektórych początek nowej przygody. Pani dyrektor Danuta Rybak powitała nas serdecznie, życząc wielu sukcesów i zapału do pracy! Szczególnie ciepło przywitani zostali nowi uczniowie naszej szkoły.