• Informacja dotycząca realizacji warsztatów "Wektory życia"

• Uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia i Szkoły Przysposabiającej do Pracy realizowali w roku szkolnym 2023/24 "Program - Za życiem" w formie warsztatów psychoedukacyjnych pn. "Wektory życia".

Program miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i prorodzinnych. Został przygotowany w ramach rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", priorytet V. koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, zadanie 5.5. świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo - działania edukacyjnedla młodzieży szkół ponadpodstawowych, pod kierownictwem Ministra Edukacji i Nauki, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Zajęcia miały charakter profilaktyczny, ukierunkowany na przeciwdziałanie podejmowaniu przez młodzieżzachowań ryzykownych, mającychnegatywny wpływ na ich zdrowie, a w konsekwencji na zdrowie ich przyszłego potomstwa

- skonfrontowanie z wiedzą naukową nieprawdziwych informacji na temat zdrowia prokreacyjnego,

- przeciwdziałanie tendencji opóźniania wieku decydowania się na posiadanie dzieci

- wzmocnienie szkół w zakresie działań psychoedukacyjnych