• Ogólnopolski turniej tenisa ZSS Sprawni Razem w Słupsku

• W dniach 24-26 maja odbył się w Słupsku Ogólnopolski turniej tenisa ZSS Sprawni Razem.

Na kortach klubu sportowego Perla przy słonecznej pogodzie uczniowie SOSW i zawodnicy UKS Start Lębork uczestniczyli w tenisowych rozgrywkach. W rywalizacji brało udział pięcioro naszych zawodników, wszyscy w kategorii młodszej do lat 18. W grach indywidualnych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Freitag, ktora w finale pokonała klubową koleżankę Dominikę Rauchut. W kategorii chłopców Dawid Gajda zajął pierwsze miejsce, Dominik Nasiadko miejsce drugie a debiutujący w tych zawodach Jakub Freitag miejsce czwarte. W finale gry podwójnej do lat 18 dziewcząt Paulina Freitag i Dominika Rauchut zajęły a chłopców Dawid Gajda i Dominik Nasiadko również miejsce pierwsze. Opiekunem zawodników był Leszek Leciejewski.

• Wojewódzkie Święto Muzyki w Chojnicach - i drugie miejsce

• Dnia 22 maja zespół "Szkolny dzwonek" w składzie Małgosia Czoska, Laura Bronk, Oliwia Kołodziej i Nicola Kołodziej wyśpiewały 2 miejsce na Wojewódzkim Święcie Muzyki w Chojnicach. Uczennice przygotowała pani Katarzyna Frankowska-Kręcisz a zaopiekowała się nimi podczas Festiwalu pani Iwona Wróblewska. Serdeczne gratulacje nasze zdolne dziewczyny🎤👏👏👏

• Pierwszy raz zdobyliśmy nagrodę specjalną „Kaszubskiego diabła”

• We wtorek 21 maja 2024 roku w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego ZSS „Sprawni Razem” w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie wywalczyli najwięcej medali ze wszystkich placówek i zdobyli nagrodę specjalną  tzw. „Kaszubskiego diabła”. Łącznie zdobyliśmy aż 13 medali. Na 10 uczniów, którzy startowali w mistrzostwach aż 7 wróciło z medalami. Mamy aż 6 podwójnych medalistów. Po dwa medale zdobyli: Dominika Rauchut( złoto, brąz), Jakub Freitag,(2 brązy), Damian Abczyński( złoto i srebro), Dawid Gajda (2 brązy), Jakub Gul (srebro i brąz) i Dominik Nasiadko(złoto i brąz) . Jeden medal, ale za to złoty wywalczył Jakub Groncki. Ponadto nasz Ośrodek reprezentowały jeszcze 3 uczennice: Oliwia Kołodziej, Paulina Freitag i Nikola Kołodziej, którym niewiele zabrakło do zdobycia medali.  Do zawodów uczniów przygotowywali p. Leszek Leciejewski i p. Marek Maciejewski.     W klasyfikacji generalnej nasz ośrodek zajął 2 miejsce zaraz za Zespołem Szkół Specjalnych  Czersk. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy imprezy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Wejherowo.

• Rekolekcje

• W ramach parafialnej Misji świętej w naszej szkole odbyły sie rekolekcje szkolne dla uczniów. Odwiedzili nas ojcowie Oblaci: o.Paweł i o.Sylwester wraz z proboszczem parafii św.Jakuba o. Robertem. Było śpiewająco, modlitewnie i z przesłaniem ewangelicznym o miłości Boga do człowieka. Dziękujemy za spotkanie i wspólną modlitwę.

• Klasa l BS, II BS, III BS na Pracowni Gastronomicznej

• Klasa l BS, II BS, III BS na Pracowni Gastronomicznej przygotowywała Pizze 🍕.  Pizza to popularne danie włoskie sporządzane na puszystym cieście drożdżowym.
            Uczniowie byli bardzo pracowici. 🍕🍕🍕
            Było pysznie.

• Mali ogrodnicy 🍓

• Uczniowie ZET utrwalali swoją wiedzę na temat wiosennych prac w ogrodzie. Ich pierwsze próby w roli ogrodników okazały się świetną zabawą - teraz niecierpliwie czekają na pierwsze truskawki.

• Wojewódzki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Odkrywamy nasze talenty"

• Kolejny raz byliśmy gospodarzami tego pięknego wydarzenia.  Gościliśmy artystów z Damnicy, Chojnic, Bytowa, "Tęczowe ludki" z Lęborka, nasz "Szkolny dzwonek" i Stowarzyszenie "Otwarte drzwi". Indywidualnie zaprezentowała sie Paulina Sobczak i Agnieszka Górska. W nowej formule wszyscy zostali zwycięzcami, jurorzy docenili każdego artystę. Zerknijcie na zdjęcia...zobaczcie, jak się wspólnie pięknie bawiliśmy.