• Wycieczka uczniów SPdP

• W dniach 16-18.05.2023 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz opiekunami uczestniczyli w wycieczce na Kanał Elbląski, a także zwiedzali Elbląg,  Frombork, Braniewo, Krynicę Morską oraz dawny niemiecki obóz kocentracyjny ,,Stutthof" w Sztutowie. Wycieczkę zrealizowano w  ramach ministerialnego projektu pn. ,,Poznaj Polskę". Taki wyjazd daje uczniom nie tylko możliwość poznania najciekawszych zakątków naszego kraju,  ale także sprawdzenia swoich umiejętności funkcjonowania w niecodziennych sytuacjach.

Opr. K. Mojsiewicz

• Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce ZSS Sprawni- Razem w Grudziądzu

• W Grudziądzu uczniowie SOSW i zawodnicy UKS Start brali udział w XXIX Mistrzostwach Polski ZSS Sprawni-Razem w Lekkiej Atletyce. Niewiele brakowało by zawodnicy w swych  indywidualnych konkurencjach stawali na podium. Dawid Gajda zarówno w biegu na 100m jak i w skoku w dal zajął wysokie czwarte miejsca. Dominika Rauchut w skoku w dal zajęła czwarte miejsce a w biegu na 100m zajęła miejsce siódme. Szczęście dopisało w ostatniej rozgrywanej konkurencji – biegu sztafetowym. Dominika w biegu 4x100m biegnąc na pierwszej zmianie wywalczyła wraz z koleżankami złoty medal dla województwa pomorskiego.

Opr. L. Leciejewski

• Upominki z okazji Dnia Matki

• Prezent na Dzień Matki, ten własnoręcznie robiony, to podarunek najpiękniejszy, bo wymaga pomysłu, przygotowania i poświęcenia czasu.

Opr. A. Białk

• WYCIECZKA DO GDYNI

• Uczniowie klas 1-2 Szkoły Podstawowej oraz rewalidacji indywidualnej pojechali do Gdyni. Zwiedzaliśmy Akwarium Gdyńskie, żaglowiec "Dar Pomorza", okręt ORP "Błyskawica" i Muzeum Marynarki Wojennej. Wycieczka miała na celu poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy, wzbudzanie pasji poznawczych, rozwijanie zainteresowań, dostarczenie pozytywnych przeżyć, kształtowanie właściwej sfery zachowań. Było miło i ciekawie.

Opr. J. Lipka

• Wycieczka do Urzędu Marszałkowskiego

• W ramach programu Lekcje o samorządności, uczniowie SPDP i Szkoły Branżowej uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Marszałkowskiego. A o to fotorelacja...​​​​​​​

Opr. A. Lewna

• Uroczystość

• W sobotę 20 mają w sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Lęborku trójka naszych uczniów: Aleksandra Knuth, Julia Stenka i Maciej Stenka uroczyście przyjęła I Komunię świętą. Po kilku miesiącach przygotowań wspólnie z uczniami z innych szkół podstawowych specjalnych przeżywały to ważne wydarzenie. Gratulujemy i cieszymy się z przyjęcia kolejnego sakramentu świętego.

Opr. I. Bugała

• Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce

• W Wejherowie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Do zawodów stanęli przedstawiciele 12 ośrodków z całego Pomorza. Nasz Ośrodek oraz UKS Start Lębork reprezentowało 10 zawodników. Każdy mógł sprawdzić się w innej dyscyplinie.

Miejsca na podium w kategorii dziewcząt młodszych wywalczyli :

Dominika Rauchut - I miejsce rzut piłeczką palantową

Paulina Freitag       -  III miejsce   bieg na 600m

Nikola Kołodziej    - III miejsce   skok w dal

w kategorii chłopców młodszych:

Dawid Gajda    - II miejsce   bieg na 100m

- III miejsce   skok w dal

Dominik Nasiadko - III miejsce rzut piłeczką palantową

w kategorii dziewcząt starszych:

Oliwia Jackowska  - III miejsce   pchnięcie kulą

w kategorii chłopców starszych:

Abczyński Damian - II miejsce   skok w dal

- III miejsce   pchnięcie kulą

Jakub Gul               -  III miejsce   bieg na 1000m

Opr. L. Leciejewski

• Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku

• W dniu 19 maja uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych:  2-3Az p. E. Ulenberg, 3-5Bz p. A. Białk i 1-2 Al p. I. Sałaty udali się do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem szkoły, która kształci muzyków. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska instrumenty, m.in.: fortepian, kontrabas, klarnet, saksofon czy akordeon. Dzisiejsze spotkanie dostarczyło słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń. W tym dniu uczniom towarzyszyły niezwykłe przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły Muzycznej za spotkanie i miło spędzony czas.

Opr. A. Białk, E. Ulenberg, I. Sałata

• II miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Chojnicach

• Zespół "Szkolny Dzwonek" z 2 miejscem na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki w Chojnicach Laura Bronk z wyróżnieniem dla solistki . Uczennice spisały się na medal a konkurencja była naprawdę duża. Gratuluję i dziękuję P. Kasia Frankowska-Krecisz

• Uczniowie z Zespołów Edukacyjno -Terapeutycznych regularnie dokarmiają koty wolno żyjące

• Ostatnio wybraliśmy się z Panią Katarzyną Kręcisz, która zakupiła karmę dla naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy jej za pomoc. Dziękuję bardzo równiez Pani Klaudii Cieslickiej oraz Pani Izabeli Piotrowskiej za dostarczenie wielu akcesorii dla Fundacji ' Serce kotom".

Drodzy uczniowie, dni są coraz cieplejsze. Nie zapominajmy o wystawianiu wody w czystych pojemnikach dla kotów wolno żyjących.

Kochani , jeśli moglibyście zakupić  karmę dla kotów, będziemy bardzo wdzięczni.

Organizatorzy: B. Przybylska - Block, S. Bełczowska i J. Lipka.

Opr. Beata Przybylska - Block