Wszystkiego najlepszego Wiki!
Opr. A. Szykut
Wszystkiego najlepszego Wiki!
Opr. A. Szykut
Przygotowywanie posiłków to jedno z naszych ulubionych zajęuć - uczymy się korzystać z przepisów z książki kucharskiej i coraz lepiej nam to wychodzi.
Opr. A. Szykut
8 listopada klasa 1-3 pod opieką pani Iwony Sałaty i Justyny Zielińskiej wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Następnie pani bibliotekarka oprowadziła wszystkich po bibliotece- pokazała kącik dla dzieci, księgozbiory dla starszych i dorosłych, czytelnię i kącik komputerowy. Dzięki temu spotkaniu klasa 1-3 dołączyła do projektu "Błękitny szlak, czyli ruszamy do bibliotek". Ma on zachęcać do systematycznego odwiedzania biblioteki i wyruszenia w czytelniczą podróż z bohaterami książek. Biblioteka to takie miejsce, które daje w prezencie na całe życie miłość do książek.
Nowa galeria Święto Niepodległości Polski w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
Święto Niepodległości Polski w naszej szkole
Opr. A. Szykut
Uczniowie kl.5-7Az, 4-5Aa i 6-7Ba spontanicznie odpowiedzieli na apel p. Malgosi Konkol i wspólnie przygotowaliśmy piktogramy na kleczniki w nowych ławkach w kościele pw. M.M. Kolbego. Laminowaliśmy, wycinaliśmy i przekazaliśmy s.Terezycie. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.
Opr. A. Szykut
Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów klas 1-3 Az głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze.
Opr. E. Ulenberg
Takie układy pokarmowe zrobili uczniowie klas VII-VIII z przedmiotów dostępnych w klasie i plecaku. Ćwiczenie doskonale utrwala poznany materiał na lekcji o układzie pokarmowym, rozwija kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.
Nasza skupiona pani fotograf robi na konkurs uśmiechnięte zdjecia
Już zaczęliśmy -przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Opr. A. Woźniak, D. Koper
Podczas zajęć w dniu 2 listopada uczniowie klasy 3-4Bz obchodzili klasowe urodziny Kamila. Nie zabrakło odśpiewania solenizantowi "Sto lat" i złożenia życzeń. Życzyliśmy mu pięknych chwil w klasie, wspaniałych przyjaciół, sukcesów, zdrowia i radości. Słodki poczęstunek oraz zabawy przy muzyce były miłym akcentem tych obchodów.
Takie spotkania mają na celu integrację klasy, kultywowanie tradycji, rozwijanie umiejętności składania urodzinowych życzeń. Pozwala jubilatowi poczuć, że ma w roku swój własny, wyjątkowy dzień, w którym to on jest najważniejszy i to na nim skupia się uwaga.
Opr. A. Białk
Symboliczna świeczka i nasza modlitwa jest dowodem naszej pamięci
Opr. M. Springer
Opr. A. Szykut
Na zajęciach w 3-4Bz i 5-7Az rozmawialiśmy na temat Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Panie opowiadały o tradycji i obrzędach, które miały miejsce w XIX wieku. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada jest najważniejszym dniem obchodów zadusznych i odwiedzania cmentarzy. Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu przystrajamy groby kwiatami i stroikami, zapalamy znicze pamięci- dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu. Uczniowie dzieliły się swoimi doświadczeniami, wyniesionymi z ich rodzinnych domów, opowiadały o swoich najbliższych, nie zapominając o żołnierzach, którzy polegli w obronie ojczyzny, oraz wspomniały o samotnych żołnierskich grobach, o których również należy pamiętać. W piątek udaliśmy się również na cmentarz z myślą, że może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie?
Opr. A. Białk
28 października mieliśmy możliwość wyjścia do kina na seans filmowy pt. "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła"
Film opowiada o tacie Adama tzw. Wielkiej Stopie, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę i postanowił wyruszyć na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu na Alasce. Zwierzęta rezerwatu zagrożone są wyginięciem, bo szefostwo wielkiej firmy paliwowej postanowiło w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu tata Adama nie dawał znaku życia, więc Adam zabrał swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową.To co odkryli w dalekiej puszczy, zjeżyło im włos na głowie i futro na grzbiecie. Postanowili użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, aby pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego tatę i ocalić rezerwat.
Opr. A. Białk
Interaktywne pracę w klasach 1-3Az sprawiły uczniom wiele radości i satysfakcji.
Święto Dyni.
Opr. E. Ulenberg
Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Opr. pedagog szkolny
Opr. D. Koper
Opr. A. Szykut
Opr. D. Koper
Opr. D. Koper
Powered by aSc EduPage