22 marca w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę” oraz Światowego Dnia Wody dzieci z grupy I brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia z zamarzniętą wodą oraz samodzielne sprawdzenie jak powstają fale na morzu, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.
Program "Wybieram wodę" w naszym przedszkolu
- 2
Nasze przedszkolaki pożegnały zimę :)
21 marca przedszkolaki z SOSW miały bardzo ważną misję do wykonania. Mianowicie chodziło o pożegnanie zimy, która w tym roku nie chce tak szybko nas opuścić. Nasze dzieci spotkały się z innymi dziećmi z lęborskich przedszkoli i szkół na moście na ulicy Staromiejskiej, żeby na pożegnanie zimy utopić w rzece Łebie wykonane przez siebie marzanny prosząc o więcej słońca i wiosenną aurę. Mamy nadzieję, że już niedługo słońce zagości na dobre i z każdym dniem będzie coraz cieplej.
Na powitanie wiosny
Na powitanie wiosny w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych odbył się konkurs: Twoja twarz brzmi znajomo. Super zdjęcia w galerii...
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autyzm:wiem, rozumiem, pomagam"
Uczniowie : Dawid Gajda - kl. II i Damian Abczyński, kl.IV biorą udział w konkursie.
Poniżej prace jakie wykonali uczniowie pod kierunkiem pedagoga szkolnego.
Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa
Tradycyjnie w marcu odbył się Kartuzach Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa. Tym razem był to 30. jubileusz, więc organizatorzy zadbali o szczególną oprawę i nastrój. Każda szkoła, która od lat brała udział w konkursie przywiozła ze sobą plastyczną pamiątkę- naszą wykonała nam pani Bogusia Meller. Jak zwykle nasi recytatorzy spisali się świetnie- I miejsce zajął Alan Kurczaba z klasy I. Wyróżnienia otrzymali: Pamela Szady z klasy IV i Karol Wysok z SpdP.
Uczniów przygotowywała pani Justyna Zielińska.
Dzień kobiet
Od rana same słodkości ... chłopcy częstowali cukierkami i koleżanki i panie, Rada Rodziców również miała pełen koszyk michałków i krówek, panowie obdarowali nas tulipanami, a "Kawiarenka na pięterku" serwowała sernik z truskawkami polanymi czekoladą...no gdzie tak mają???
Dziękujęmy za tak miłą i słodką pamięć.
Towarzyski Turniej Siatkówki
Dnia 6 marca na naszej sali gimnastycznej odbył się II Towarzyski Turniej Siatkówki zawodników Olimpiad Specjalnych. Gościliśmy drużyny ze Słupska i Damnicy. Sportową imprezę przygotowali i prowadzili p.Małgorzata Kurszewska i p.Marek Maciejewski. Nasi uczniowie pięknie kibicowali w duchu "fair play". I miejsce i złote medale zdobyła reprezentacja Damnicy, II miejsce - My-Lębork, III miejsce -Słupsk. Fajnie było znowu się spotkać. Zdjęcia w galerii.
6 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Słupska i Damnicy na Towarzyskim Turnieju Siatkówki. Zwyciężyła drużyna z Damnicy /naprawdę byli najlepsi!!!/, a my zajęliśmy drugie miejsce. Imprezę przygotowali: pani M.Kurszewska i pan M.Maciejewski. Gratulujemy organizatorom i wszystkim sportowcom-miło było wam kibicować. Wszystkie zdjęcia z zawodów do obejrzenia w naszej galerii.
Zakończenie I półrocza
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie I półrocza.
3
Rekolekcje wielkopostne
Kolejny raz w naszej szkole odprawialiśmy rekolekcje wielkopostne, tym razem z siostrą Martą.
Na zakończenie z ojcem Piotrem pojechaliśmy do Sianowa na Drogę krzyżową. Pozostałe zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii.
Wizyta u weterynarza
Co roku w dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, by uwrażliwić dorosłych i dzieci na koci los, który bywa bardzo smutny. Poświęciliśmy cały tydzień, by omówić tematykę opieki, pielęgnacji, ratowania małych kotów wolno żyjących w czasie zimy, dokarmianiu ich, roli społecznych opiekunów kotów, kar jakie grożą za znęcanie się nad kotami. Poznaliśmy również różne rasy kotów i ich charaktery słuchając fragmentów książki pt. " KOTY". W piątek udaliśmy do weterynarza Mirosława Frączka i doktor Natalii, którzy ratują i leczą zwierzęta. Zapoznaliśmy się z urządzeniami: rentgenem, USG, aparatem do mieszania krwi, narzędziami niezbędnymi podczas operacji. Przez mikroskop mogliśmy zobaczyć bardzo zabrudzone uszy kota. Zobaczyliśmy również kotkę po sterylizacji i przygotowywaną kotkę, uśpioną do sterylizacji.
Opracowała : Beata Przybylska - Block.
Zmiany w ulgach rehabilitacyjnych
WAŻNE !! Nowelizacja ustawy od 1 stycznia 2018 roku dot. rozliczania za 2017 rok
Rozliczając się z fiskusem za 2017 r., można skorzystać ze zmian, dotyczących odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
- rozszerza się krąg osób, które mogą odliczyć wydatki w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej – obecnie mogą skorzystać wszystkie osoby posiadający orzeczenie bez względu na stopień niepełnosprawności
- jest szerszy zakres odliczenia z tytułu wydatków związanych z przewozem samochodem osobowym na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne
M.D-Z
Plan lekcji
- Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Data ostatniej publikacji planu lekcji: 10.02.2025
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie