• Nasze przedszkolaki sieją i sadzą.

• Podczas pierwszych wiosennych spacerów przedszkolaki z grupy I zainspirowane pięknymi roślinami zapragnęły, aby również w naszym przedszkolu zawitała wiosna.

Dlatego pani Ola przyniosła nasiona, ziemię i doniczki, żeby posiać w grupie przedszkolnej nasiona. Najpierw przedszkolaki poznały jak się sadzi i sieje rośliny, a potem zasiadły do wspólnej pracy. Dzieci przygotowały doniczki z ziemią, a następnie każde dziecko wsadzało do ziemi nasiona maciejki, kopru i fasolkę. Kolejnym zadaniem było podlanie wszystkich sadzonek. Przedszkolaki były podekscytowane pracą i z niecierpliwością oczekują na efekty swojej pracy.

• Program "Wybieram wodę" w naszym przedszkolu

• 22 marca w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę” oraz Światowego Dnia Wody dzieci z grupy I  brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia z zamarzniętą wodą oraz samodzielne sprawdzenie jak powstają fale na morzu, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

• Nasze przedszkolaki pożegnały zimę :)

• 21 marca przedszkolaki z SOSW miały bardzo ważną misję do wykonania. Mianowicie chodziło o pożegnanie zimy, która w tym roku nie chce tak szybko nas opuścić. Nasze dzieci spotkały się z innymi dziećmi z lęborskich przedszkoli i szkół na moście na ulicy Staromiejskiej, żeby na pożegnanie zimy utopić w rzece Łebie wykonane przez siebie marzanny prosząc o więcej słońca i wiosenną aurę. Mamy nadzieję, że już niedługo słońce zagości na dobre i z każdym dniem będzie coraz cieplej.

• Na powitanie wiosny

• Na powitanie wiosny w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych odbył się konkurs: Twoja twarz brzmi znajomo. Super zdjęcia w galerii...

• Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa

• Tradycyjnie w marcu odbył się Kartuzach Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa. Tym razem był to 30. jubileusz, więc organizatorzy zadbali o szczególną oprawę i nastrój. Każda szkoła, która od lat brała udział w konkursie przywiozła ze sobą plastyczną pamiątkę- naszą wykonała nam pani Bogusia Meller. Jak zwykle nasi recytatorzy spisali się świetnie- I miejsce zajął Alan Kurczaba z klasy I. Wyróżnienia otrzymali: Pamela Szady z klasy IV i Karol Wysok z SpdP.

Uczniów przygotowywała pani Justyna Zielińska.

• Dzień kobiet

• Od rana same słodkości ... chłopcy częstowali cukierkami i koleżanki i panie, Rada Rodziców również miała pełen koszyk michałków i krówek, panowie obdarowali nas tulipanami, a "Kawiarenka na pięterku" serwowała sernik z truskawkami polanymi czekoladą...no gdzie tak mają???

Dziękujęmy za tak miłą i słodką pamięć.

• Towarzyski Turniej Siatkówki

• Dnia 6 marca na naszej sali gimnastycznej odbył się II Towarzyski Turniej Siatkówki zawodników Olimpiad Specjalnych. Gościliśmy drużyny ze Słupska i Damnicy. Sportową imprezę przygotowali i prowadzili p.Małgorzata Kurszewska i p.Marek Maciejewski. Nasi uczniowie pięknie kibicowali w duchu "fair play". I miejsce i złote medale zdobyła reprezentacja  Damnicy, II miejsce - My-Lębork, III miejsce -Słupsk. Fajnie było znowu się spotkać. Zdjęcia w galerii.

6 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Słupska i Damnicy na Towarzyskim Turnieju Siatkówki. Zwyciężyła drużyna z Damnicy /naprawdę byli najlepsi!!!/, a my zajęliśmy drugie miejsce. Imprezę przygotowali: pani M.Kurszewska i pan M.Maciejewski. Gratulujemy organizatorom i wszystkim sportowcom-miło było wam kibicować. Wszystkie zdjęcia z zawodów do obejrzenia w naszej galerii.

• Rekolekcje wielkopostne

• Kolejny raz w naszej szkole odprawialiśmy rekolekcje wielkopostne, tym razem z siostrą Martą.

Na zakończenie z ojcem Piotrem pojechaliśmy do Sianowa na Drogę krzyżową. Pozostałe zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii.

• Wizyta u weterynarza

• Co roku w dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, by uwrażliwić dorosłych i dzieci na koci los, który  bywa bardzo smutny. Poświęciliśmy cały tydzień, by omówić tematykę opieki, pielęgnacji, ratowania małych kotów wolno żyjących w czasie zimy, dokarmianiu ich, roli społecznych opiekunów kotów, kar jakie grożą za znęcanie się nad kotami. Poznaliśmy również różne rasy kotów i ich charaktery słuchając fragmentów  książki pt. " KOTY". W piątek udaliśmy do weterynarza Mirosława Frączka i doktor Natalii, którzy ratują i leczą zwierzęta. Zapoznaliśmy się z urządzeniami: rentgenem, USG, aparatem do mieszania krwi, narzędziami niezbędnymi podczas operacji. Przez mikroskop mogliśmy zobaczyć bardzo zabrudzone uszy kota. Zobaczyliśmy również kotkę po sterylizacji i przygotowywaną kotkę, uśpioną do sterylizacji.

Opracowała : Beata Przybylska - Block.

• Zmiany w ulgach rehabilitacyjnych

• WAŻNE !! Nowelizacja ustawy od 1 stycznia 2018 roku dot. rozliczania za 2017 rok

Rozliczając się z fiskusem za 2017 r.,  można skorzystać ze zmian, dotyczących odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

• rozszerza się krąg osób, które  mogą odliczyć wydatki w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej – obecnie mogą skorzystać wszystkie osoby posiadający orzeczenie bez względu na stopień niepełnosprawności
            • jest szerszy zakres odliczenia z tytułu wydatków związanych z przewozem samochodem osobowym na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne

M.D-Z