• II Wewnątrzszkolny Turniej Bocci

• Po raz drugi nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla wszystkich uczniów naszej szkoły turniej bocci. Bawiliśmy się od samego rana. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.

• Dzień Matki

• Łukasz i Sebastian z klasy IA ZET

Klasa 3-4Bz

Klasa 1-3Az

4-5Aa i 6-7Ba

u p. psycholog...

Pamiętamy o naszych Mamusiach również w klasie 5-6Az

• Odwiedziny

• Na zaproszenie Stowarzyszenia OTWARTE DRZWI gościły dziś w  naszej Placówce przemili goście lama i 2 alpaki. Spacer,  glaskanie o karmienie tych zwierząt zawsze wywołuje wiele pozytywnych emocji

Opr. K. Mojsiewicz

• Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni Razem Ciechanów 13-15.05.2022

• Po raz siódmy braliśmy udział w Mistrzostwach  Polski w pływaniu ZSS Sprawni Razem. Tym razem zawody odbyły się w Ciechanowie. Szkołę reprezentowali: Magdalena Szymańska, Oliwia Jackowska oraz Damian Abczyński. W kategorii dziewcząt starszych Magda zdobyła Złoty medal na 50m w stylu grzbietowym, brązowy medal na 50m w stylu dowolnym oraz brązowy medal na 100m w stylu zmiennym. W kategorii dziewcząt młodszych Oliwia zdobyła  brązowy medal na 50m w stylu klasycznym i brązowy medal na 50m w stylu dowolnym.  W kategorii chłopców młodszych Damian w serii finałowej na 50m w stylu dowolnym zajął szóste miejsce. Nasi zawodnicy startowali jeszcze w sztafecie mieszanej 4x50m w stylu dowolnym i zajęli czwarte miejsce. Dodatkowo Damian wraz z zawodnikami z Gdańska starował w sztafecie męskiej  4x50m w stylu dowolnym i w finale zajęli piąte miejsce.

Opr. Leszek Leciejewski

• Apetyczna logopedia

• Na zajęciach logopedycznych u pani Justyny realizowany jest program "Mamy apetyt na logopedię". Jest to innowacja polegająca na wykorzystywaniu podczas terapii różnych produktów spożywczych. Zabawy smakowe mają usprawnić narządy mowy, stymulować zmysł smaku, pomóc nazywać własne odczucia i wzbogacać umiejętności komunikacyjne.Uczniowie chętnie uczestniczą w takich zajęciach, próbując nieznanych konsystencji i smaków. Wykorzystujemy warzywa i owoce w różnych formach, paluszki, chipsy, nutellę, miód, serki, budynie, pestki, rodzynki, ziarna, pieczywo, wafelki, płatki. Efekty są już częściowo zauważalne- nastąpiło usprawnienie aparatu mowy (języka, policzków), wzmocnienie mięśni warg, wydłużenie fazy wydechowej, przekonanie się do różnych nowych smaków, klasyfikowanie swoich odczuć, poznawanie świata nie tylko teoretycznie, lecz także wielozmysłowo.

Smakowe zabawy będziemy na pewno kontynuować- będzie smacznie i wesoło!

• Komunikat Dyrektora

• Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 16.05.2022r. od godziny 00.00, do dnia 31 maja 2022r. do godziny 23.59 (jest to kolejne przedłużenie obowiązywania):1. II stopnia alarmowego (2.stopień BRAVO),2. III stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE- CRP),obowiązuje zakaz wstępu do szkoły osób postronnych.W związku z powyższym, bardzo proszę wychowawców o poinformowanie wszystkich Rodziców, aby nie wchodzili do szkoły, zarówno w godzinach rannych, jak i w momencie odbioru dzieci ze szkoły. Dzieci korzystające ze świetlicy, będą wywoływana przez pracownika obsługi.Prosimy o kontaktowanie się ze szkołą telefonicznie lub za pomocą SMS lub za pomocą e-dziennika.

Danuta Rybak

• Konkurs recytatorski

• 12 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski , przygotowany przez nasze polonistki-panią Justynę i panią Anetę.  W tym roku wybrano wiersze Marii Konopnickiej, ponieważ ta poetka jest patronką 2022roku. Wystąpiło ponad 20. uczniów.

I miejsce zdobył Jakub Woźnicki,  II- Julia Kikhia, III- Nikodem Znamirowski. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Dzikowska, Dominik Nasiadko i Damian Apczyński.

• Komunikat Dyrektora SOSW

• Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 1.05.2022r. od godziny 00.00, do dnia 15 maja 2022r. do godziny 23.59 (jest to przedłużenie obowiązywania):

1. II stopnia alarmowego (2.stopień BRAVO),

2. III stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE- CRP),

obowiązuje zakaz wstępu do szkoły osób postronnych.

Danuta Rybak

dyrektor