Strona główna
Aktualności
Program "O uśmiechu z uśmiechem"
Nasza galeria powiększyła się o ogromny autograf. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Stoltamnn za zaangażowanie w sprawy Ośrodka.
Wspieramy budowę hospicjum
13 kwietnie braliśmy udział w akcji wspierającej budowę hospicjum w Lęborku. Przy tej okazji mogliśmy zaprezentować nasz Ośrodek. Był słodki poczęstunek, upominki, prace plastyczne i oczywiście występ artystyczny.
Wielkanoc
Tuż przed Świętami wielkanocnymi pani Iza Bugała wraz z uczniami przypomniała nam wydarzenia związane ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa, a w niektórych klasach gościliśmy na śniadaniu wielkanocnym. Zdjęcia z uroczystości możecie zobaczyć w naszej galerii.
Wizyta funkcjonariuszy policji
26 marca gościliśmy policjantów. Kolejny raz uczulili uczniów na szkodliwe skutki zażywania dopalaczy oraz każdemu przekazali naklejkę z numerami alamowymi.
Przedszkolaki z wizytą u pani pielęgniarki.
10 kwietnia to Dzień Służby Zdrowia z tej okazji przedszkolaki odwiedziły naszą panią pielęgniarkę z życzeniami i słodkim upominkiem. Pani Jola przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega praca pielęgniarki. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody, właściwie się odżywiać. Pani Jola wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Pani pielęgniarka chętnie opowiedziała też o swojej pracy i pokazała akcesoria, które znajdują się w gabinecie i są potrzebne w jej pracy. Serdecznie dziękujemy pani Joli za mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.
Nasze przedszkolaki sieją i sadzą.
Podczas pierwszych wiosennych spacerów przedszkolaki z grupy I zainspirowane pięknymi roślinami zapragnęły, aby również w naszym przedszkolu zawitała wiosna.
6Dlatego pani Ola przyniosła nasiona, ziemię i doniczki, żeby posiać w grupie przedszkolnej nasiona. Najpierw przedszkolaki poznały jak się sadzi i sieje rośliny, a potem zasiadły do wspólnej pracy. Dzieci przygotowały doniczki z ziemią, a następnie każde dziecko wsadzało do ziemi nasiona maciejki, kopru i fasolkę. Kolejnym zadaniem było podlanie wszystkich sadzonek. Przedszkolaki były podekscytowane pracą i z niecierpliwością oczekują na efekty swojej pracy.
Program "Wybieram wodę" w naszym przedszkolu
22 marca w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę” oraz Światowego Dnia Wody dzieci z grupy I brały udział w zajęciach, które miały na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia z zamarzniętą wodą oraz samodzielne sprawdzenie jak powstają fale na morzu, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.
Nasze przedszkolaki pożegnały zimę :)
21 marca przedszkolaki z SOSW miały bardzo ważną misję do wykonania. Mianowicie chodziło o pożegnanie zimy, która w tym roku nie chce tak szybko nas opuścić. Nasze dzieci spotkały się z innymi dziećmi z lęborskich przedszkoli i szkół na moście na ulicy Staromiejskiej, żeby na pożegnanie zimy utopić w rzece Łebie wykonane przez siebie marzanny prosząc o więcej słońca i wiosenną aurę. Mamy nadzieję, że już niedługo słońce zagości na dobre i z każdym dniem będzie coraz cieplej.
Na powitanie wiosny
Na powitanie wiosny w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych odbył się konkurs: Twoja twarz brzmi znajomo. Super zdjęcia w galerii...
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Autyzm:wiem, rozumiem, pomagam"
Uczniowie : Dawid Gajda - kl. II i Damian Abczyński, kl.IV biorą udział w konkursie.
Poniżej prace jakie wykonali uczniowie pod kierunkiem pedagoga szkolnego.
Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa
Tradycyjnie w marcu odbył się Kartuzach Wojewódzki Konkurs Żywego Słowa. Tym razem był to 30. jubileusz, więc organizatorzy zadbali o szczególną oprawę i nastrój. Każda szkoła, która od lat brała udział w konkursie przywiozła ze sobą plastyczną pamiątkę- naszą wykonała nam pani Bogusia Meller. Jak zwykle nasi recytatorzy spisali się świetnie- I miejsce zajął Alan Kurczaba z klasy I. Wyróżnienia otrzymali: Pamela Szady z klasy IV i Karol Wysok z SpdP.
Dzień kobiet
Od rana same słodkości ... chłopcy częstowali cukierkami i koleżanki i panie, Rada Rodziców również miała pełen koszyk michałków i krówek, panowie obdarowali nas tulipanami, a "Kawiarenka na pięterku" serwowała sernik z truskawkami polanymi czekoladą...no gdzie tak mają???
Dziękujęmy za tak miłą i słodką pamięć.
Towarzyski Turniej Siatkówki
Dnia 6 marca na naszej sali gimnastycznej odbył się II Towarzyski Turniej Siatkówki zawodników Olimpiad Specjalnych. Gościliśmy drużyny ze Słupska i Damnicy. Sportową imprezę przygotowali i prowadzili p.Małgorzata Kurszewska i p.Marek Maciejewski. Nasi uczniowie pięknie kibicowali w duchu "fair play". I miejsce i złote medale zdobyła reprezentacja Damnicy, II miejsce - My-Lębork, III miejsce -Słupsk. Fajnie było znowu się spotkać. Zdjęcia w galerii.
Zakończenie I półrocza
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie I półrocza.
3
Rekolekcje wielkopostne
Kolejny raz w naszej szkole odprawialiśmy rekolekcje wielkopostne, tym razem z siostrą Martą.
Na zakończenie z ojcem Piotrem pojechaliśmy do Sianowa na Drogę krzyżową. Pozostałe zdjęcia możecie zobaczyć w naszej galerii.
Wizyta u weterynarza
Co roku w dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, by uwrażliwić dorosłych i dzieci na koci los, który bywa bardzo smutny. Poświęciliśmy cały tydzień, by omówić tematykę opieki, pielęgnacji, ratowania małych kotów wolno żyjących w czasie zimy, dokarmianiu ich, roli społecznych opiekunów kotów, kar jakie grożą za znęcanie się nad kotami. Poznaliśmy również różne rasy kotów i ich charaktery słuchając fragmentów książki pt. " KOTY". W piątek udaliśmy do weterynarza Mirosława Frączka i doktor Natalii, którzy ratują i leczą zwierzęta. Zapoznaliśmy się z urządzeniami: rentgenem, USG, aparatem do mieszania krwi, narzędziami niezbędnymi podczas operacji. Przez mikroskop mogliśmy zobaczyć bardzo zabrudzone uszy kota. Zobaczyliśmy również kotkę po sterylizacji i przygotowywaną kotkę, uśpioną do sterylizacji.
Zmiany w ulgach rehabilitacyjnych
WAŻNE !! Nowelizacja ustawy od 1 stycznia 2018 roku dot. rozliczania za 2017 rok
Rozliczając się z fiskusem za 2017 r., można skorzystać ze zmian, dotyczących odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
- rozszerza się krąg osób, które mogą odliczyć wydatki w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej –
Plan lekcji
Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Data ostatniej publikacji planu lekcji: 13.05.2025
Godziny dzwonków
Sobota 12.07.2025- 8.00 - 8.45
- 8.55 - 9.40
- 9.50 - 10.35
- 10.45 - 11.30
- 11.40 - 12.25 Plan B
- 12.50 - 13.35 6.12.50 - 13.20
- 13.45 - 14.30 7.13.25 - 13.55
- 14.35 - 15.20 8.14.00 - 14.30