Aktualności
Wyklejane, gazetowe wiersze
Aby urozmaicić zajęcia w bibliotece uczniowie wraz z panią Justyną tworzyli wyklejane wiersze... Ten kreatywny sposób zbliża uczniów do obcowania z poezją i uświadamia, jak ciężko być poetą. Koncepcja wiersza wyklejanego polega na wyszukaniu w gazetach ciekawych słów, wyrażeń i fraz, a następnie ułożeniu z nich wiersza. Czasem wymaga to naprawdę dłuższego czasu zastanowienia, skupienia, polotu, a już na pewno pomysłowości! Warto gromadzić stare czasopisma, aby mogły przydać się podczas zajęć, a uczniowie mogli poczuć się poetami. To świetny pomysł, aby osiągnąć motywujące efekty naszej pracy!
Konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem”
„Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem” to tytuł Konferencji już po raz szósty organizowanej w ramach Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim przez Stowarzyszenie „Niebieski Skarb”. Spotkanie specjalistów i praktyków na co dzień pracujących z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Tenis stołowy
27.02 nasi sportowcy: Magdalena Szymańska, Mateusz Bobrucki, Kamil Brodalski, Patryk Kolerski, Natalia Janiszek, Piotr Hertha, Sara Stencel, Paulina Szady brali udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w tenisie stołowym w Słupsku. Wrócili z wielkimi sukcesami:Magda i Mateusz zdobyli złote medale.
Nasze Słoneczka dbają i szanują książki
W tym tygodniu przedszkolaki z grupy pierwszej dowiedziały się jak powstaje książka. Słoneczka obejrzały prezentację multimedialną poświęconą książce oraz początku pisma i druku. Poznały nazwy zawodów związanych z książką, etapy powstawania książki od momentu napisania do jej wydania oraz badały właściwości papieru. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy dbać o książkę, aby zawsze była ładna i niezniszczona. W czwartek odwiedziły panią bibliotekarkę- p.Justynę a w piątek udały się do pobliskiej księgarni zakupić książki do naszego "Kącika książki".
Realizacja projektu "Wsparcie postępu"
Już prawie 2 miesiące trwają zajęcia integracyjno-terapeutyczne w ramach projektu Wsparcie postępu - rozwój usług społecznych w Powiecie Lęborskim". 20 Uczestników z terenu powiatu lęborskiego w wieku od 20 do 45 lat, codzienne przychodzi na zajęcia organizowane przez nasze Stowarzyszenie. Zajęcia pozwalają Uczestnikom rozwijać swoje zainteresowana i talenty, a także pomagają w usprawnieniu ich zaburzonych funkcji. Oferowane w ramach projektu zajęcia to: warsztaty z zakresu arteterapii, zajęcia umuzykalniające, zajęcia komputerowe zajęcia kulinarne oraz zajęcia z logopedą, rehabilitantem czy innymi specjalistami. W najbliższym czasie planujemy wyjście do kina, muzeum czy wyjazd na wycieczkę. Zajęcia będą odbywać się codzienne, z wyjątkiem ferii, wakacji i okresów świątecznych, aż do końca 2020 roku. Zajęcia prowadzą nauczyciele SOSW, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie oraz odpow
Urodziny Michała i Marcina
W dniu 6 lutego obchodziliśmy urodziny M. Dykowskiego /15 lat/ i M. Mikołajewskiego / 16 lat/. Wszyscy chłopcy udekorowali klasę, pięknie przygotowali słodki poczęstunek, zajmowali się gośćmi, którzy na przyjęcie przybyli ze wszystkich klas. Były tańce, konkursy i śpiewy znanych przebojów. Panie nauczycielki, jak zwsze hojnie obdarowały prezentami jubilatów, za co im bardzo dziękujemy. Po skończonej zabawie Michał i Marcin wraz z kolegami zadbali pięknie o porządek w naszej klasie.
Zakończenie pierwszego półrocza nauki
Tuż przed feriami uroczyście zakończyliśmy pierwsze półrocze: najlepiej uczyli się uczniowie z VSP i IIIZSZ; najchętniej do szkoły chodzili uczniowie z VI SP, IIIZSZ i oddział pani Beaty Markowskiej; oceny celujące z w-f otrzymały Aleksandra Kuch i Natalia Janiszek; przykładem świecili czyli otrzymali wzorowe zachowanie:Łukasz Labuda, Aleksandra Kuch i Natalia Janiszek; "Złotą ramę" ozdobili: Natasza Urbańska, Łukasz Labuda, Piotr Hertha, Jakub Mrożek, Wojciech Zamojski, Natalia Janiszek i Aleksandra Kuch.
"Uwolnij książkę"
UWAGA!!!
Już po feriach w naszej bibliotece szkolnej rusza akcja "UWOLNIJ KSIĄŻKĘ" . Jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Będzie ona trwała do końca roku szkolnego. Nasza biblioteka szkolna przyłączyła się do społecznego ruchu uwalniania książek
Dokarmiamy zwierzęta zimą
2Dzieci z ZET i przedszkola uczestniczyły w cyklu zajęć na temat dokarmiania zwierząt zimą. W poniedziałek nasi uczniowie i przedszkolaki pod opieką pani Eli, pani Iwony i pani Oli wybrały się na wycieczkę do lasu nakarmić zwierzęta. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt i ptaków zimą. Zima, jak wiemy, to trudny okres dla zwierząt, dlatego zorganizowałyśmy wśród dzieci zbiórkę przysmaków, którymi obdarowaliśmy naszych leśnych przyjaciół. Tam w zacisznym, zimowym otoczeniu nasze panie opowiadały o tajemnicach lasu uśpionego w śniegu, wytłumaczyły co to są paśniki, do czego służą i gdzie je można spotkać. Panie wskazały gdzie należy pozostawić smakołyki dla zwierząt i ptaków. Dzieci ochoczo przystąpiły do dzieła: wieszały na drzewach i układały pod nimi pożywienie, które wcześniej starannie przygotowały wraz z rodzicami w domach. Wśród przysmaków z
XV Miejski Przegląd Jasełek Lębork 2019
1 lutego odbył się XV Miejski Przegląd Jasełek Lębork 2019, którego organizatorami byli: Lęborskie Centrum Kultury Fregata, Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap., Młodzieżowy Dom Kultury i Parafia św. Jakuba Ap. w Lęborku. W pierwszej części zaprezentowały się przedszkolaki z lęborskich placówek nr 1,5,6,9 i 10. W gościnnym występie pokazali się również nasi uczniowie :)
Z wizytą u Burmistrza
W dniu 31 stycznia udaliśmy się wraz z Panią Janiną Mejer, wspaniałym działaczem na rzecz kotów wolno żyjących, na spotkanie z Burmistrzem Witoldem Namyślakiem. Spotkanie dotyczyło pozyskania środków finansowych na kastrację kotów wolno bytujących. Pomimo ,że przyznano na początku roku 2019 środki finansowe w wysokości 25tys na kastrację kotów, Burmistrz na nasz wniosek przeznaczył dodatkowo 25 tys. Populacja kotów wolno żyjacych w ciągu 3 lat zmniejszyła się ogromnie , dzięki finansom oraz ogromnego zaangazowania społecznych opiekunów kotów , którzy ze swoich pieniędzy finansują przygotowanie kotów do adopcji, organizują wyłapywanie kotów, dowożą je do weterynarza na zabiegi, dokarmiają systematycznie koty ze swoich środków.
Akcja " Pies w potrzebie"
W dniach 23.01 - 25.01 przeprowadziliśmy w szkole akcję, z inicjatywy p. Iwony Sałaty na rzecz suczki , która musiała być poddana sterylizacji.
Dziękujemy szczególnie p. B. Markowskiej ,p. Iwonie Sałacie, p.Beacie Przybylskiej - Block, p. Marii Gosz, które chojnie wsparły biedną psinę. Dziękujemy również bardzo p. M. Springer, p.dyr. B. Kotwicy, p.E. Kitowskiej, p. psycholog - Lali ,p. G. Kurszewskiej,p. J. Zielińskiej, p. H. Calińskiemu, p. Joli - pielegniarce, p. B. Meller, p.M. Malek ,p. Sabinie/przedszkole/, p. E. Raczkowskiej oraz uczniom , którzy wspierali jak mogli tą inicjatywę.
Bal karnawałowy - ZET i przedszkole
W dniu 30 stycznia odbył się bal karnawałowy, na którym gościli przedszkolaki, uczniowie zespolów terapeutycznych i uczniowie klas 1-3 p. Iwony Sałaty. Bal poprowadziły p. Ela Kitowska oraz p.Beata Przybylska - Block. Do tańca i śpiewu zapraszała nas p. Katarzyna Kręcisz, która przygotowała wspaniałą muzykę na nasz kolorowy bal. Panie prowadzące przygotowały konkursy, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Były nagrody za ciekawe przebrania, za uczestnictwo w konkursach oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Dziękujemy rodzicom za wspaniałe stroje dla ich pociech i obecność na balu, jak również nauczycielom, którzy cudownie bawili się z ich uczniami. Zapraszamy do galerii
„ Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj !”
Informuję, że Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lęborku był jedyną instytucją w Lęborku która przystąpiła
do Ogólnopolskiego Programu „ Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj !”.
Ośrodek oraz nauczyciele realizujący projekt: Pani Justyna Zielińska, Pani Iwona Zegadło, Pani Ludwika Korda i Pani Mirosława Pruchniak otrzymali certyfikaty od Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg w siedzibą w Gdańsku potwierdzające udział w programie z podziękowaniem za zaangażowanie i włączenie się w realizację działania wpisującego się w szeroko pojętą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 określone przez MEN – pkt.4 Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów w sieci.
WAŻNE !! PRZYPOMINAM !!
Nowelizacja ustawy od 1 stycznia 2018 roku dot. rozliczania za 2018 rok
Rozliczając się z fiskusem za 2018 r.,można skorzystać ze zmian, dotyczących odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
- rozszerza się krąg osób, które mogą odliczyć wydatki w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej – obecnie mog
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025- 8.00 - 8.45
- 8.55 - 9.40
- 9.50 - 10.35
- 10.45 - 11.30
- 11.40 - 12.25 Plan B
- 12.50 - 13.35 6.12.50 - 13.20
- 13.45 - 14.30 7.13.25 - 13.55
- 14.35 - 15.20 8.14.00 - 14.30