• Szkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

• Dnia 22 marca 2023r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych dla najmłodszych uczniów. Po bardzo wyrównanej, zaciętej, sportowej walce,  najwięcej punktów i oczywiście puchar, zdobył zespół klasowy p. A. Białk, drugie miejsce- klasa p. I. Sałaty, trzecie - klasa p. E. Ulenberg. Wszyscy uczestnicy zawodów wykazali się dużym zaangażowaniem i sportową postawą ( szczególne podziękowania dla trójki uczniów kl.4 S.P., którzy dołączyli do rywalizacji, wsparli oddziały ZET i cudownie się z nimi integrowali). Gratuluję zwycięzcom, dziękuję kibicom za zagrzewanie do sportowej walki, a uczestnikom za dostarczone emocje i wspaniałą zabawę. Organizator: Małgorzata Kurszewska.

Nowa galeria Szkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych została dodana do albumu fotograficznego

• 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale także Międzynarodowy Dzień Poezji.

• Jego celem  jest promocja czytania i  pisania poezji na całym świecie. Poezja jest dla każdego - łączy ludzi w różnym wieku. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu - bardziej znośnym.​​​​​​​

Z tej okazji biblioteka wraz z uczniami klasy  8 , zgodnie z hasłem "Weź poezję ze sobą" , obdarowała każdego nauczyciela i ucznia niespodzianym wierszem. Chętni uczniowie będą mogli wykonać do niego pracę plastyczną i przynieść do biblioteki szkolnej.

Klasa 7 i 8 wzięła także udział w zajęciach czytelniczych, podczas których można było poczuć się poetą.  Dużą  frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom zajęć układanie wierszy z wyciętych wyrazów i fraz z gazet. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcenie  uczniów do czytania poezji.

Opr. J. Zielińska

• "Autyzm- wiem, rozumiem, pomagam"

• Klasa 2-3Az i 3-5Bz przygotowują prace na konkurs plastyczny pt. "Autyzm- wiem, rozumiem, pomagam", organizowany przez Stowarzyszenie "Niebieski Skarb"

Opr. E. Ulenberg, A. Białk

• Gala Sportu Powiatu Lęborskiego

• W sali kina Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata" odbyła  się Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Za sukcesy odniesione w 2022 r. starosta lęborska Alicja Zajączkowska doceniła sportowców nagrodami i wyróżnieniami. W drugiej części gali Powiatowa Rada Sportu przyznała "Sportowe Laury" . Wśród nagrodzonych byli także zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Start" Lębork, działającego przy naszym ośrodku.

Opr. L. Leciejewski

• W marcu jak w garncu

• Uczniowie kl.I-III ZET utrwalali zagadnienia dotyczące zjawisk pogodowych. Umiejętność obserwacji przyrody, określanie aktualnej pogody i właściwy dobór garderoby to bardzo przydatne umiejętności, nie tylko wiosną, chociaż to czas tak częstych pogodowych niespodzianek.

Opr. S. Bełczowska

• W klasie 3-5Bz

• Zima niechętnie ustępuje, a w świat przyrody powoli i cichutko zaczyna wkradać się wiosna. To tej zielonej porze roku poświęciliśmy miniony tydzień edukacyjnych i terapeutycznych działań w 3-5Bz. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czego rośliny potrzebują do wzrostu, udaliśmy się do sklepu ogrodniczego, a na klasowym parapecie uczniowie założyli swój miniogródek.

• Poznajemy zawody

• Klasa I-III B SPdP zapoznawała się ze specyfikacją pracy zegarmistrza, fryzjera,  fotografa, optyka i sprzedawcy. To była bardzo ciekawa  wycieczka tematyczna.

Opr. K. Mojsiewicz

• Klasa I-IIIC

• Na zajęciach z Przysposobienia do Pracy pod kierunkiem nauczyciela J. Wenta uczymy się haftu krzyżykowego na kanwie.

opr. J. Dawidowska-Wenta

• Na zajęciach...

• Dziś na zajęciach logopedycznych Felek razem z osiołkiem Gapciem ćwiczą język,wargi i poprawny oddech

Zajęcia muzyczne pozwalają nam na kreatywność. Po serii ćwiczeń emisyjnych przyszedł czas na wspólny śpiew. Dziś w duecie wokalnym Marlena i Jakub

Opr. K. Frankowska -Kręcisz

• Urodziny Oskara

• Dziś w klasie 2-3Az świętowaliśmy 11 urodziny Oskara. Wszystkiego najlepszego, wiele radości i samych słonecznych dni.

Opr. E. Ulenberg

• Na zajęciach rewalidacji indywidualnej z uczniami z ASD

• Praca z komputerem - rozpoznawanie na zdjęciach z prezentacji multimedialnych. Przygotowanie i degustacja sałatki owocowej oraz czynności porządkowe. Kształtowanie w uczniach umiejętności obserwowania, badania, dbania o swoje zdrowie, usprawnianie pracy rąk.

Opr. L. Lipka