• Kolejny raz byliśmy gospodarzami tego pięknego wydarzenia. Gościliśmy artystów z Damnicy, Chojnic, Bytowa, "Tęczowe ludki" z Lęborka, nasz "Szkolny dzwonek" i Stowarzyszenie "Otwarte drzwi". Indywidualnie zaprezentowała sie Paulina Sobczk i Agnieszka Górska. W nowej formule wszyscy zostali zwycięzcami, jurorzy docenili każdego artystę. Zerknijcie na zdjęcia...zobaczcie jak się wspólnie pięknie bawiliśmy.
    • 22.04.2024r. uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym roku więcej uwagi poświęciliśmy lasom z okazji 100- lecia Lasów Państwowych.
    • Nasz uczeń, Mateusz Tubacki jest wspaniałym pływakiem. W dniach 13-14 kwietnia 2024 r. z wielkim sukcesem brał udział w Letnich Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów we Wrocławiu. Zdobył II miejsce na 400m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale: motylkiem na 400m i stylem zmiennym. Gratulujemy i oczywiście podziwiamy.
    • Wraz ze zdjęciami z uroczystości z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym sympatykom przesyłamy życzenia błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego. A za piękne, wzruszające i głębokie doznania kłaniamy się i z serca dziękujemy paniom: Katarzynie Pohl i Beacie Markowskiej, uczniom i wszystkim, którzy wspierali to szlachetne dzieło.
    • Ferie rozpoczęliśmy hucznie - balem karnawałowym. Zabawa była świetna...tylko zerknijcie na zdjęcia!!!

Nie mogło być inaczej, bo wodzirejami były panie Kasie - Kręcisz i Błaszkiewicz a muzyką zarządzał pan Marek Maciejewski.
    • Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym ph. Stop uzależnieniom, zorganizowanym przez Klub Abstynenta "Odnowa". Oto szczęśliwi laureaci: Gabriel Eikman, Nikodem Znamierowski, Kinga Dzikowska, Laura Bronk, Kamil Bronk. Gratulujemy!!!

• Pomagamy kotom wolno żyjącym.

Uczniowie ze spektrum autyzmu pamiętają o dokarmianiu naszych podopiecznych. Są wspaniali. Drodzy uczniowie, pamiętajmy również o uchyleniu okien w piwnicach w czasie wielkich mrozów,by koty mogły się tam ogrzać.
            Opr. Beata Przybylska Block.

• Ogólnopolska akcja "Podaruj wiersz".

Nasza biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Podaruj wiersz", zorganizowanej przez Fundację Zbigniewa Herberta. Jej celem jest upowszechnianie poezji poprzez przepisanie odręcznie wybranego wiersza i podarowanie go wybranej osobie, która jest dla nas ważna. Jest to zachęta do spojrzenia na wiersz jako dar, który można komuś ofiarować. Wiersze trafią do adresatow 21 marca czyli w Światowym Dniu Poezji. Zapraszamy zatem do biblioteki po specjalną papeterię i pomoc w wyborze wiersza. Pierwsze prace już powstały...

• Turniej Bocci uczniów SPdP i Szkoły Branżowej.

18 stycznia w ramach Noworocznego Szkolnego Turnieju Bocci rywalizowali najstarsi uczniowie SPdP i Szkoły Branżowej. Emocje sięgały zenitu😉. 1 miejsce zdobyła drużyna z kl. p. E. Ziniewicz👍🏆, 2 miejsce kl. p. K. Mojsiewicz, 3 miejsce kl. p. J. Sandach, 4 miejsce Szkoła Branżowa, 5 miejsce kl. p. I. Zegadło.😀Gratulacje dla wszystkich🥰. Organizatorem turnieju była Małgorzata Kurszewska

• I Noworoczny Szkolny Turniej Bocci

15.01..2023r. w naszej sali gimnastycznej odbył się I Noworoczny Szkolny Turniej Boccia - dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej ZET. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

🏆I miejsce zdobyła drużyna kl. p. B. Hajduk, II miejsce - kl. 1-3, III miejsce - kl. p. B.Markowskiej i IV miejsce - kl. p. E. Ulenberg. Gratulujemy😀

• I Noworoczny Integracyjny Turniej Boccia - dyscyplina dla każdego

10 stycznia 2024 roku po raz trzeci spotkaliśmy się na rozgrywkach w ramach projektu integracyjnego "Boccia - dyscyplina dla każdego". Gościliśmy pensjonariuszy DPS nr1 i DPS nr2 z Lęborka, podopiecznych ŚDS "Lwiątko" i Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi" oraz uczniów SOSW z Damnicy i uczniów gospodarzy, czyli SOSW Lębork.

• Uczniowie branżowej szkoły zawodowej doskonalą myślenie.

Uczniowie branżowej szkoły zawodowej doskonalą myślenie - przewidywanie, zależności przyczynowo - skutkowe, logikę oraz utrwalają zasady gry w warcaby. Zachęcamy wszystkich do gier. Oryginalne, profesjonalne pionki do wypożyczenia u pedagoga. Pionki zastępcze na stołach. Czekamy na fotorelację z udziału w grach.

• Talenty plastyczne

• Wigilia w grupach wychowawczych.

Były przygotowania i była wigilia 19.12. w Internacie SOSW i PCE. Nasza uroczystość to ujmujące przedstwienie świąteczne w wykonaniu wychowanków, życzenia od władz powiatu, burmistrza miasta oraz naszej p. dyrektor. Świąteczne potrawy przygotowali pracownicy kuchni szkolnej oraz młodzież na zajęciach praktycznych. Całość pobłogosławił o. Łukasz Waszkielisz Było bardzo smacznie. Dziękujemy gościom za uczestnictwo w naszej wieczerzy wigilijnej, darczyńcom za Ich wielkie serce.

• Statuetka

To praca z drewna wykonana przez uczniów p. Edytki Ulenberg. Wręczając mi ją, powiedziała, że to statuetka dla organizatorów akcji. Ja powiem, że ten drewniany kociak jest w podziękowaniu dla wszystkich wspaniałych darczyńców.
            Opr.B.Przybylska -Block i S.Belczowska.

• "Serce kotom" przepięknie wszystkim dziękuje.

W dniu 15.12.2023 r .zakonczylismy naszą akcję zbiórki karmy i przysłowiowej złotówki,w którą tak wspaniale zaangażowali się rodzice oraz ich pociechy - nasi uczniowie, pracownicy szkoly, internatu oraz stowarzyszenia " Otwarte Drzwi". W ostatnich dwóch dniach zebraliśmy dodatkowo 156,97 gr i dużo karmy. Dziękujemy za prace plastyczne wykonane na rzecz akcji. Bez Was wszystkich, tak życzliwych, cudownych ludzi panie z grupy "Serce kotom" nie poradziłyby sobie, a nasi uczniowie zdają sobie sprawę jak ważna jest ich pomoc. Pięknie Wam wszystkim dziękujemy raz jeszcze.
            Opr.B.Przybylska - Block i S.Belczowska.

• Realizowane programy i projekty

• Program własny: "Proszę, przepraszam, dziękuję..."
      • Akademia Zdrowego Przedszkolaka
      • DobrzezaPROJEKTowana Szkoła