• Laboratoria Przyszłości

• Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 2 w Lęborku przystąpiła do Programu Rządowego „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Szkoła otrzymała od rządu wsparcie finansowe w kwocie 30.000,00 zł. na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach sprzętu podstawowego zakupiono drukarkę 3D, aparat fotograficzny, mikroprocesor do podstawowego programowania  i stację lutowniczą. Ponadto zostały zakupione narzędzia i przyrządy do zajęć technicznych z zakresu obróbki metalu i drewna oraz sprzęt AGD i wyposażenie do pracowni gastronomicznej.

„Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmacniania i uatrakcyjniania dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym przez naszych uczniów.

• Aktywna Tablica

• W ramach Rządowego programu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna Tablica”, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 2 w Lęborku zakupiła pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii psychoneurologicznej, procesów komunikacji, logopedycznej i psychologicznej wraz z zestawem laptopów na kwotę 43.750, 00 zł. w tym wkład własny Organu prowadzącego szkołę wyniósł 8.750,00 zł.

Zakupiony nowoczesny sprzęt zostanie zastosowany do diagnozy, terapii i kształcenia naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, co pozwoli korzystać z możliwości płynących z zastosowania TIK w Edukacji.

Pomoce będą wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych indywidualnych i grupowych. Pomogą zwiększyć zaangażowanie ucznia w proces uczenia się i osiągnąć zakładane cele.